Процес рецензування
Усі матеріали (статті), що надходять до редколегії, за винятком рецензій на наукові публікації, підлягають рецензуванню. Процес рецензування зосереджений на максимально об’єктивній оцінці змісту наукової статті, визначенні її відповідності вимогам журналу, а також передбачає комплексний аналіз переваг і недоліків статті. Рецензування сприяє суворому відбору авторських рукописів і дає конкретні рекомендації щодо них. До друку приймаються лише ті статті, які є цінними з наукової точки зору і сприяють вирішенню актуальних проблем і завдань. Редакцією визначено наступний порядок рецензування рукописів:
- Матеріали, що надходять до редакції, перевіряються на відповідність профілю журналу та правилам написання статей, а також перевіряються на плагіат. Рукописи, які не відповідають тематиці чи вимогам, а також мають ознаки плагіату, не реєструються, не приймаються до подальшого розгляду, про що редакція повідомляє авторів. Рішення про прийняття статті на розгляд приймається протягом 7 днів.
- Редакція приймає рішення про можливість публікації статті лише після завершення процесу рецензування. У журналі використовується система подвійного сліпого рецензування всіх матеріалів, що надходять до редакції з метою професійної оцінки. При цьому рецензенти та автори анонімні та не знають імен один одного. Усі тексти, що надійшли до редакції, будуть надіслані незалежному анонімному рецензенту без зазначення прізвища автора, і лише ті, які отримали позитивну рецензію будуть допущені до друку.
- У рецензуванні братимуть участь провідні українські науковці та закордонні експерти, які мають публікації у галузі психології і опублікували свої праці з тематики рецензованої статті за останні п’ять років. Рецензії зберігаються в редакції журналу протягом трьох років. Редакція журналу направляє авторам представлених матеріалів резюме рецензій, що надійшли від учених, або мотивовану відмову. Якщо рецензія негативна, автор отримує відмову у публікації, без оприлюднення йому змісту рецензій.
- Рецензування статті буде здійснюватися за такими критеріями: оригінальність і наукова новизна статті; повнота та репрезентативність джерельної бази; врахування сучасних досліджень з проблеми; обґрунтованість наукових положень та висновків; дотримання вимог щодо структури статті; грамотність та стилістика викладу матеріалу; коректність цитувань. Термін процедури рецензування як правило становить 30 днів. В окремих випадках строки рецензування можуть змінюватись із урахуванням створення умов для максимально об’єктивної оцінки якості наданих матеріалів.
- У випадку рекомендацій рецензента щодо внесення коректив у підготовлений рукопис, стаття буде відправлятися автору з пропозицією врахувати зауваження при підготовці її оновленого варіанта або аргументовано їх спростувати. Виправлений варіант повторно подається рецензенту для прийняття рішення й підготовки вмотивованого висновку про можливість публікації. Редколегія залишає за собою право відхилити статтю у разі некомпетентності автора або відмови від розгляду рекомендацій і зауважень рецензента.
- Датою рекомендації статті для публікації вважається дата отримання редакцією позитивного висновку рецензента (або рішення редакційної колегії) стосовно доцільності й можливості опублікування статті. Після отримання позитивної рецензії рукопис відправляється на літературне й технічне редагування.
- Рекомендація щодо публікації чергового випуску журналу (із вказівкою контенту) здійснюється вченою радою Донецького національного університету імені Василя Стуса та фіксується у відповідному протоколі.